iJarocin.pl reklamy
Z policji

Prowadzisz? Nie rozmawiaj przez telefon

Niestety, wciąż nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że trzymanie podczas jazdy telefonu przy uchu sporo może kosztować. Mowa o mandacie, ale także o bezpieczeństwie własnym i innych użytkowników ruchu.

Trzymanie telefonu w ręce podczas jazdy samochodem i prowadzenie w ten sposób rozmowy rozprasza i zwiększa czas naszej reakcji w przypadku nagłego zdarzenia. Nie sposób natychmiast wykonać manewr, który w skrajnych przypadek może nawet uratować komuś życie. Wówczas mogą decydować ułamki sekund.

Stąd warto korzystać z zestawów głośnomówiących lub słuchawkowych. Wówczas mamy pewność, że nie otrzymamy mandatu, nie stracimy punktów karnych i będziemy gotowi wykonać podczas jazdy nagły manewr.

Kierując autem i trzymając w ręce telefon popełniamy wykroczenie. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi grzywna w kwocie 500 złotych oraz 12 punktów karnych.

Warto dodać, że w 2022 roku policjanci ujawnili 52 307 przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ