reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Prokuratura wszczęła śledztwo po meczu Jaroty Jarocin z Nielbą Wągrowiec, w kierunku policjantów poleciały kamienie i butelki

2021-06-14 08:06:00

Zdjęcie: KPP Jarocin
Na wniosek jarocińskiej policji, po zapoznaniu z zebranym materiałem dowodowym, Prokuratura Rejonowa w Jarocinie wszczęła śledztwo wobec organizatora meczu piłkarskiego pomiędzy Jarotą Jarocin a Nielbą Wągrowiec. Organizator spotkania, które odbyło się 6 czerwca br., zapewniał policję, że mecz nie będzie miał charakteru imprezy masowej a ilość kibiców nie przekroczy 200 osób. Pomimo zapewnień, na stadion wpuszczonych zostało ponad 400 osób. Działanie to w sposób rażący naruszyło przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Organizatorowi spotkania grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W niedzielę, 6 czerwca, jarocińscy policjanci, wspierani przez mundurowych z poznańskiego Oddziału Prewencji Policji, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Jaroty Hotel Jarocin i Nielbą Wągrowiec. Pomimo iż spotkanie nie miało statusu imprezy masowej, ilość kibiców znacznie przekroczyła dopuszczalne normy. Podczas meczu jak i bezpośrednio po nim doszło do kilku incydentów z udziałem kibiców obu drużyn. Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race świetlne oraz w celu ustalenia, czy nie doszło do naruszenia Ustawy o bezpieczeństwie Imprez masowych.

 

Mecze pomiędzy Jarotą a drużyną z Wągrowca od zawsze wzbudzają wiele emocji. Kibice obu zespołów nie pałają do siebie uczuciami przyjaznymi dlatego, pomimo iż spotkanie nie miało statusu imprezy masowej, do jego zabezpieczenia skierowane zostały wzmożone siły policyjne. Mundurowi mieli czuwać zarówno nad porządkiem publicznym podczas meczu i po jego zakończeniu jak i nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców Jarocina.

 

Na podstawie zebranego przez policję materiału, z którego wynika że dozwolona ilość kibiców, która została wpuszczona na stadion przekroczona została dwukrotnie, Prokurator Rejonowy w Jarocinie podjął decyzję o wszczęciu śledztwa dotyczącego złamania przez organizatora przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Organizacja imprez o takim statusie wymaga zaangażowania zdecydowanie większych sił i środków zarówno ochrony jak i policji, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom oraz osobom postronnym i zapobiec burdom podczas meczu oraz po jego zakończeniu.

 

Już w pierwszej połowie meczu doszło do złamania prawa. W sektorze kibiców drużyny Nielby odpalonych zostało 11 petard hukowych, które spadły na bieżnie wokół boiska. Jeden z kibiców dokonał także pokazowego spalenia szalika z elementami gospodarzy. Kibice Jaroty natomiast do tzw. „oprawy meczowej” odpalili kilkadziesiąt świetlnych, dymnych i hukowych rac oraz petard. Podczas drugiej połowy meczu kibice drużyny przyjezdnej sforsowali bramę swojego sektora dokonując tym samym jej uszkodzenia.

 

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania kibice gospodarzy usiłowali doprowadzić do konfrontacji z kibicami zespołu z Wągrowca, jednak policjanci z OPP w Poznaniu uniemożliwili im to. W kierunku umundurowanych funkcjonariuszy poleciały kamienie i butelki rzucane przez grupę miejscowych kibiców.

 

W związku z tym zdarzeniem policjanci w trakcie zabezpieczenia meczu ukarali mandatami karnymi trzy osoby, wobec dwóch kolejnych osób skierowane zostaną do sądu wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenia zakłócania porządku publicznego i zaśmiecanie.

 

Na tym czynności mundurowych w stosunku do uczestników meczu jednak się nie zakończyły. Na podstawie zapisów z monitoringu oraz nagrań policyjnych typowane są kolejne osoby, które podczas tego spotkania złamały prawo. Prowadzone sprawy o wykroczenia wobec kibiców dotyczą zakłócania porządku publicznego, naruszeń przepisów porządkowych w związku z niestosowaniem się do regulaminu stadionu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KPP Jarocin


Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie




W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl