reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Ważne sprawy

Program "Energia Jarocin 2020" wspiera montowanie instalacji fotowoltaicznych

2020-05-22 09:00:41

Program „Energia Jarocin 2020” jest skierowany do mieszkańców gminy Jarocin i polega na kompleksowej obsłudze procesu montażu instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach.

W ramach projektu, który realizuje Energia Jarocin, osoby zainteresowane będą mogły zamontować odnawialne źródła energii w korzystnej cenie, uzyskają pełne wsparcie we wszystkich formalnościach – także w organizacji finansowania czy złożeniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji w ramach programu „Mój prąd”. -  Kilka lat temu powstał klaster energetyczny i spółka Energia Jarocin, której celem jest produkcja energii elektrycznej oraz zarządzanie tą energią tak, aby, być może za jakiś czas, gmina Jarocin i mieszkańcy stali się energetycznie samowystarczalni – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. -    Początkowo działalność klastra skoncentrowana była na gminnych podmiotach oraz spółkach. Teraz program Energia Jarocin 2020 kierujemy do mieszkańców gminy – podkreśla Adam Pawlicki.
 
 
Jak to działa?
 
Program „Energia Jarocin 2020”skierowany jest do osób zainteresowanych wytwarzaniem zielonej energii, dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej na swoim budynku. Z projektu mogą skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy i rolnicy.  Warunkiem skorzystania z programu jest jednak przystąpienie do Klastra Energia Jarocin. Dlatego też pierwszym krokiem współpracy jest podpisanie przez osoby, chcące skorzystać z projektu, deklaracji o przystąpieniu do klastra oraz wypełnienie prostej ankiety, w której wskazują podstawowe dane o budynku, na którym instalacja ma zostać zamontowana. Następnie ankieta zostaje przekazana firmie, montującej instalacje PV. W ślad za tym jej przedstawiciele udają się na posesję i wykonują audyt terenowy, tzn. sprawdzają czy w ogóle istnieje możliwość montażu instalacji PV na wskazanym budynku, wyliczają wielkość instalacji oraz ustalają jej położenie na dachu. W kolejnym etapie następuje podpisanie umowy między uczestnikiem programu a wykonawcą instalacji, na podstawie której zamontowane zostaną panele PV.
 
 
Z korzyścią dla mieszkańców
 
Energia Jarocin Sp. z o.o., będąca liderem Klastra Energia Jarocin, podpisała listy intencyjne z firmami z branży fotowoltaicznej dotyczące współpracy. Kolejnym krokiem było skierowanie zapytania ofertowego do tych podmiotów, a następnie złożenie przez nie ofert. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo korzystną cenę za wykonanie instalacji. Dla członków klastra wyniesie ona bowiem 3.800 zł netto za 1 kWp. Ponadto audyt, który przeprowadzi wykonawca inwestycji, jest wliczony w tę cenę. Dla porównania cena wolnorynkowa montażu instalacji o takich samych parametrach to około 6.000 zł netto. Wykonując taką inwestycję indywidualnie, dodatkowo trzeba także ponieść koszty przeprowadzenia audytu.  
 
 
Dodatkowo uczestnik jarocińskiego programu otrzyma pełne wsparcie w wypełnianiu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przypominamy, że w ramach programu „Mój Prąd” można pozyskać do 5.000 zł na montaż instalacji PV.
 
Zainteresowani otrzymają też pomoc w organizacji finansowania instalacji - zostaną im przedstawione oferty kredytowe z banku.
 
 
Gdzie uzyskasz informacje?
 
Szczegółowe informacje o programie uzyskasz w biurze spółki Energia Jarocin. Z początkiem marca uruchomione zostało ono w nowej lokalizacji - przy ul. Kasztanowej 18 w Jarocinie (hala targowa, parter, wejście od strony parkingu). Informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 786-151-151 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl