iJarocin.pl reklamy
Gmina Kotlin

Problemy z wodą w gminie. Można używać tylko po przegotowaniu

Poniżej publikujemy komunikat PPIS w Jarocinie dotyczący jakości wody z wodociągu w Woli Książęcej.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie z dnia 13 lipca 2023 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
 
Dotyczy: jakości wody z wodociągu publicznego w Woli Książęcej, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości: Wola Książęca, Twardów, Wysogotówek.
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych, informuje iż jakość wody z wodociągu w Woli Książęcej odbiega od obowiązujących wymagań mikrobiologicznych.
 
Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie.
 
Aktualnie trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. (Dz. U. 2017 poz. 2294 ze zm.).
 
Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu.
 
Przegotowania wymaga także woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw oraz mycia naczyń.
Źródło: Facebook/Gmina Kotlin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku