reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Straż pożarna

Pożegnali wieloletniego kapelana jarocińskich strażaków

2021-07-28 11:07:00

Zdjęcie: KP PSP Jarocin
Po przeszło 30 latach posługi kapłańskiej w powiecie, kapelan jarocińskich strażaków przechodzi na emeryturę. Podczas uroczystej zmiany służby w KP PSP Jarocin podziękowano ks. kan. Jerzemu Rychlewskiemu za wieloletnią współpracę.

27 lipca br. w Komendzie Powiatowej PSP w Jarocinie miała miejsce uroczysta zmiana służby, w której udział wziął ks. kan. Jerzy Rychlewski. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy chcieli w ten sposób podziękować za wieloletnią posługę kapelanowi jarocińskich strażaków, który od 1 sierpnia przechodzi na zasłużoną emeryturę.

 

Ks. kan. Jerzy  Rychlewski urodził się 21 stycznia 1946 roku w Janowie Wielkopolskim. Ukończył obecne Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, w 1970 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1987 roku przybył na ziemię jarocińską, w której przez 34 lata pełnił posługę w parafii p.w. Św. Zofii w Sławoszewie.

 

Przez wiele lat był wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławoszewie, natomiast od 2008 roku ustanowiony został kapelanem powiatowym strażaków. Ksiądz kan. Jerzy Rychlewski swą obecnością uświetniał uroczystości organizowane w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Jarocinie oraz te organizowane na terenie powiatu. Wielokrotnie pełnił posługę podczas święceń strażnic m.in. jarocińskiej strażnicy, sztandarów czy samochodów pożarniczych będących na wyposażeniu komendy oraz jednostek OSP. Dobrego słowa i homilii  ks. Jerzego nie brakowało również podczas spotkań przy wigilijnym stole czy obchodów Dnia Strażaka. Wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany m.in. Złotą odznaką ”Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: KP PSP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie




W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021