iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Pożar w domu jednorodzinnym

Zdjęcie: KP PSP Jarocin

W niedzielę, 12 marca 2023 roku,  o godzinie 07:57  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza i dachu domu jednorodzinnego w miejscowości Jarocin. Ze zgłoszenia wynikało, że oprócz pożaru występuje też silne zadymienie całego obiektu. Szczęśliwie użytkownicy obiektu opuścili dom przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar poddasza i dachu domu jednorodzinnego, strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wraz z nawodnioną linią gaśniczą weszli do obiektu, rozpoczynając natarcie na palące się opierzenie dachu. Równocześnie z nimi działania prowadzili strażacy z zewnątrz obiektu, którzy zabezpieczeni sprzętem wysokościowym i sprzętem ochrony dróg oddechowych rozpoczęli rozbiórkę dachu dogaszając zarzewia ognia. Dzięki dwutorowemu prowadzeniu akcji ratowniczej nie doszło do strat wtórnych.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku, podaniu dwóch skutecznych prądów gaśniczych, rozebraniu nadpalonej i uszkodzonej konstrukcji nośnej dachu, dokładnym przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń, oraz sprawdzeniu całości obiektu miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Po zakończonych działaniach ratowniczych strażacy zabezpieczyli rozebrany dach.

 

Zastępy straży pożarnej wróciły do jednostek po około 3 godzinach.


W działaniach udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej, w tym 2 OSP, patrol policji i przedstawiciel Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: KP PSP Jarocin

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku