iJarocin.pl reklamy
Z policji

Potrącił rowerzystkę i odjechał. Miał 3 promile w organizmie

2022-04-19 12:53:28

W świąteczny weekend jarocińscy policjanci ujawnili kilku nietrzeźwych kierowców. Część z nich doprowadziła do zdarzeń drogowych.


Najwięcej nietrzeźwych kierowców ujęto w sobotę, 16 kwietnia.
 
 
- Pierwszym z nich był mieszkaniec powiatu poznańskiego, który będąc na podwójnym gazie, usiadł za kierownicą VW Passata. Po zgłoszeniu otrzymanym przez czujnego obywatela, policjanci bezmyślnego kierowcę zatrzymali kilka minut po godz. 12.00 w Golinie. Mężczyzna „wydmuchał” 1,13 mg/l co daje 2,4 promila alkoholu w organizmie - podaje KPP Jarocin.
 
 
Niewiele mniej miał motorowerzysta zatrzymany na ul. Dąbrowskiego w Jarocinie. Wjechał w tył innego pojazdu.
 
- Kolejny nietrzeźwy amator pojazdów mechanicznych zatrzymany został 3 godziny później na ul. Dąbrowskiego w Jarocinie. Dla mającego 2 promile alkoholu w organizmie właściciela motoroweru Agility bezpieczna jazda okazała się zbyt trudnym wyzwaniem. Zła ocena odległości od pojazdu poprzedzającego zakończyła się na zderzaku VW Tiguan - wyjaśnia jarocińska policja.
 
 
Na tej samej ulicy wpadł też kierowca opla, mający ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
 
- Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierowcy doszło tego samego dnia o godz. 17.45, również na ul. Dąbrowskiego w Jarocinie. Mieszkaniec gminy Jarocin kierował Oplem Zafira mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie - informuje dalej policja.
 
 
Rekordzistą pod względem promili w świąteczny weekend okazał się jednak kierowca, który w poniedziałek, 18 kwietnia, w Górze, potrącił rowerzystkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. 46-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo miał 3 promile w organizmie.
 
- 18 kwietnia około godz. 16.00 w Górze, potrącił peugeotem 207 rowerzystkę. Mężczyzna zapytał kobietę czy nic jej nie jest, a następnie odjechał z miejsca. Policjanci szybko zjawili się w miejscu zamieszkania kierowcy peugeota, który, jak się okazało, był nietrzeźwy, a do tego posiada czteroletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - podaje KPP Jarocin.
 
 
Nietrzeźwym kierowcom grozi zakaz kierowania pojazdami i nawet dwuletnia kara więzienia. Z kolei sprawcy potrącenia, z powodu złamania zakazu, w dodatku w stanie nietrzeźwości, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku