iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Ponad 90 załóg uczestniczyło w Rajdzie Pojazdów Zabytkowych

Zdjęcie: jarocin.pl

Już po raz piętnasty zorganizowany został Rajd Pojazdów Zabytkowych. Śladami Rezydencji Ziemiańskich. W imprezie, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, uczestniczyło ponad 90 załóg.

Pojazdy zostały najpierw zaprezentowane na jarocińskim rynku, skąd wystartowały w rajdową trasę. fiaty, polonezy, syreny i wiele innych wspaniałych aut można było też podziwiać na rynku pleszewskim. Wszyscy uczestnicy wydarzenia spotkali się następnie na pikniku motoryzacyjnym na terenie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.


Na miłośników dawnych aut czekały nagrody - Puchar Burmistrza Jarocina dla najpiękniejszego auta odebrali Piotr Rataj i Adam Marszałek, którzy przyjechali fiatem 1100 z 1940 roku. Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin dla najlepszej załogi motocyklowej otrzymali Damian Binek i Szymon Binek, którzy wybrali się na rajd motocyklem K750 z 1980 roku.

    - W tym roku wystartowało więcej niż wcześniej załóg – 92. Bardzo dużo było samochodów również tych nie startujących w naszym wydarzeniu. Ludzie chcieli po prostu się nimi pochwalić, pokazać je - mówi komandor rajdu Tomasz Maciejewski z Automobilklubu Ostrowskiego. - Ogólnie impreza bardzo udana, również pod względem frekwencji. Jedna z najlepszych spośród dotychczas zorganizowanych.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku