iJarocin.pl reklamy
iPomagamy

Pomoc dla Nikodema z Kotlina

12-letni Nikodem z Kotlina zmaga się z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Jego marzeniem jest komputer stacjonarny. Pomożecie?

- Nikodem wydawał się być zdrowym chłopcem, dopóki między 2. a 3. rokiem życia nie dały o sobie znać bardzo niepokojące objawy. Mając 3 latka, chłopiec przestał chodzić, jego mięśnie zaczęły słabnąć i zanikały umiejętności, których już zdążył się wyuczyć. Po badaniach genetycznych udało się postawić diagnozę – rdzeniowy zanik mięśni. SMA jest chorobą postępującą, która w powolny sposób osłabia i doprowadza do zaniku masy mięśniowej, dlatego też każda czynność stanowi dla chłopca duży wysiłek. Nasz Podopieczny wymaga pomocy we wszelkich czynnościach fizjologicznych, przy ubieraniu się, przekręcaniu w nocy, siadaniu, pisaniu i w każdym innym aspekcie dnia codziennego. Nikodem porusza się na wózku, co także jest dla jego mięśni prawdziwym wyzwaniem. Pomimo wszystkich trudności nastolatek stara się być jak najbardziej samodzielny - czytamy na stronie prowadzonej przez Fundację Dziecięca Fantazja

 

Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji, jest pod stałą opieką pulmonologa, co 4 miesiące musi przyjmować specjalny lek. Jego największym marzeniem jest komputer stacjonarny, co pozwoli mu realizować pasję związaną z grami komputerowymi. 

 

- Nikodem jest wrażliwym chłopcem i zawsze mówi, że zza ekranu komputera nie widać, że ktoś jest inny i ma jakieś ograniczenia. W świecie wirtualnym nikt go nie ocenia z perspektywy niepełnosprawności. Chłopiec interesuje się wszystkim, co jest związane z grami komputerowymi, V-R, PlayStation i YouTube. Z tego względu nasz Podopieczny marzy o komputerze gamingowym, który pomógłby mu w rozwijaniu pasji - czytamy w opisie zbiórki.

 

 

Zbiórkę na spełnienie marzenia Nikodema znajdziecie TUTAJ.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku