reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Policyjny pościg za hondą

2019-11-20 09:38:25

Zdjęcie: Archiwum
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 28 - letniemu mężczyźnie, który uciekał przed policją. Oprócz tego mieszkaniec gminy Jaraczewo kierował w stanie nietrzeźwości.

To miała być zwyczajna kontrola drogowa kierowcy a zakończyła się jednak kilkukilometrowym pościgiem.

 

W miniony czwartek (14 listopada) ok. godz. 8.20, policjanci z Jarocina, pełniący nadzór nad ruchem przy ulicy Wolności w Golinie pokazali kierującemu samochodem marki Honda Accord znak zobowiązujący do zatrzymania się. Sygnały te jednak zostały przez kierowcę zignorowane.

 

Kierujący przyspieszył i zaczął oddalać się od radiowozu. Policjanci natychmiast podjęli pościg za niezdyscyplinowanym kierowcą. Pomimo iż funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nadal zupełnie nie reagował. Mężczyzna uciekał przed goniącym go radiowozem w kierunku Potarzycy. W pewnym momencie uciekinier skręcił w teren leśny i dalej uciekał duktem. Po kilku minutach policjanci udaremnili jednak jego ucieczkę.

 

Podczas rozmowy z kierowcą – 28 - letnim mieszkańcem gminy Jaraczewo, mundurowi zauważyli, że zachowuje się on nienaturalnie. Sprawdzili więc, za pomocą urządzenia do badania stanu trzeźwości, czy przypadkiem nie spożywał on alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma go w swoim organizmie dość dużo, bo ponad 2 promile.

 

W sprawie niezatrzymania się do kontroli kryminalni wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne. Kierowca usłyszy zarzut z artykułu 178b kodeksu karnego. Odpowie też za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd w Jarocinie. Z całą pewnością przez co najmniej trzy lata nie będzie mógł siedzieć za kierownicą, gdyż na minimum taki okres zostanie mu zatrzymane prawo jazdy.

 

Manewry wykonywane przez kierowców, którzy nie zatrzymali się do kontroli i podjęli ucieczkę, mogą być bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników drogi i doprowadzić do tragedii. Zwłaszcza gdy uciekinier jest dodatkowo pod wpływem alkoholu. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kierowca musi też liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

 
Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl