iJarocin.pl reklamy
Z policji

Policjanci przeprowadzili debatę z seniorami

2022-08-01 09:08:00
Zdjęcie: KPP Jarocin

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie przeprowadziła debatę skierowaną do najstarszych mieszkańców gminy Żerków. Spotkanie odbyło się w sali kinowej na terenie MCT w Żerkowie.


W debacie uczestniczyli: kom. Rafał Komendziński - naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, kierownik rewiru dzielnicowych - asp. sztab. Maciej Kaczmarek, profilaktyk społeczny KPP w Jarocinie – asp. Karina Migalska-Cepa oraz asp. Rafał Lipczewski z KWP w Poznaniu.
 
Głównym tematem debaty przeprowadzonej przez mundurowych było bezpieczeństwo seniorów. Poruszono tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Omówiono między innymi metody i sposoby działania przestępców.
 
Seniorzy dowiedzieli się, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”. Policjanci dużą część czasu poświęcili także bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym.
Biorący udział w przedsięwzięciu przedstawiciele Rady Powiatowej WIR Jarocin i jarocińskiego sanepidu omówili tematykę bezpieczeństwa na wsi, szczególnie podczas prac polowych oraz zdrowego stylu życia.

 

Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku