iJarocin.pl reklamy
Z policji

Pojazdem miała kierować osoba bez uprawnień. Podczas kontroli ujawniono coś jeszcze

Kierujący pojazdem marki Mitsubishi miał w swoim organizmie blisko 3,5 promila oraz czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wszystkich kategorii.

W poniedziałek późnym wieczorem na ul. Wojska Polskiego w Jarocinie policjanci podjęli kontrolę pojazdu marki Mitsubishi Carisma i jego kierowcy. Wcześniej docierały do nich sygnały, że tym samochodem kieruje osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania. Informacja została potwierdzona podczas sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach. Mężczyzna nie miał uprawnień, ma za to czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponieważ podczas rozmowy z 55-latkiem wyczuwalna była woń alkoholu, mundurowi przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Wynik jaki ukazał się na przyrządzie do badania jego zawartości w wydychanym powietrzu to 1,70 mg/l co daje blisko 3,5 promila.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą podróż. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie on konsekwencje prawne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec sprawców przestępstwa z art. 178a kk, sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres minimum 3 lat. Wobec kierowcy, który zostaje zatrzymany po raz kolejny za to samo przestępstwo, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz skazać go na 5 lat więzienia. Sąd zobowiąże także podejrzanego do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 10 tys. zł.

 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku