iJarocin.pl reklamy
Z policji

Podróż zakończona dachowaniem, kierująca z 1,3 promila alkoholu w organizmie

Zdjęcie: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Góra

W poniedziałek 31 lipca 2023 przed godz. 21.00 na DK12 w miejscowości Góra doszło do dachowania samochodu osobowego. Okazało się, że kierująca pojazdem miała 1,3 promila alkoholu w organizmie.

- 1,3 promila miała 35-letnia mieszkanka gminy Jaraczewo, która w takim stanie wybrała się na przejażdżkę swoim fiatem punto. Skrajna nieodpowiedzialność pijanej kierującej doprowadziła do niekontrolowanej zmiany pasa ruchu, „skasowania” znaku drogowego, zjazdu do przydrożnego rowu i dachowania. Gdy na miejsce zdarzenia w Górze przyjechali policjanci, nie mieli najmniejszych wątpliwości, że kobieta jest nietrzeźwa. 35-latka nie tylko nie potrafił zapanować nad pojazdem i dojechać do celu, ale także chodzenie nie było w tym momencie jej mocną stroną - podaje Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

 

Policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. Wobec 35-latki sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Zgodnie z prawem za to przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 2 lata, a poza karą pobytu w więzieniu, musi liczyć się również z wysoką karą finansową - świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Jarocin i OSP Góra oraz policja.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ