iJarocin.pl reklamy
Z policji

Podrabiał dokumenty i wyłudzał usługi telekomunikacyjne oraz sprzęt

Zarzuty oszustwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami usłyszał 26-letni mieszkaniec gminy Żerków. Mężczyzna wyłudzał usługi telekomunikacyjne i sprzęt elektroniczny posługując się podrobionymi dokumentami. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sposób działania 26-letniego mieszkańca gminy Żerków był niemal doskonale zaplanowany. Mężczyzna będąc zatrudnionym na stanowisku pośrednika w jednej z firm telekomunikacyjnych miał dostęp do dokumentacji klientów zawierającej ich dane. Wykorzystując te dane oraz dane osób spokrewnionych z nim 26-latek sporządzał umowy na zawarcie usług telekomunikacyjnych oraz zakup sprzętu elektronicznego, a następnie podrabiał podpisy osób, których dane widniały na takiej umowie. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku mężczyzna odbierał sprzęt, który miał był spłacany w ratach. Oszust spłacił tylko kilka rat z ośmiu takich sporządzonych umów.

Nie wiadomo, jak długo trwałby przestępczy proceder, gdyby informacja o prawdopodobnym przestępstwie nie dotarła do policjantów z Zespołu ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą jarocińskiej komendy. Brak wpłat zaniepokoiły także właścicieli firmy, którzy złożyli w tej sprawie zawiadomienie na policję.

Przesłuchania świadków i zebrana dokumentacja w tej sprawie pozwoliła ustalić ostatecznie, że w okresie od maja 2020 r. do marca 2021 r. mężczyzna, działając na szkodę firmy telekomunikacyjnej, sporządził osiem fikcyjnych umów i wyłudził sprzęt oraz usługi na kwotę ponad 27 tysięcy zł.

Podejrzany o dokonanie przestępstw mężczyzna w czerwcu br. usłyszał zarzuty związane z oszustwem oraz posłużeniem się podrobionymi dokumentami. Łącznie zarzucono mu 8 takich czynów. Za popełnienie tych przestępstw może on trafić do więzienia nawet na 8 lat. Wyłudzony sprzęt 26-latek sprzedawał na różnego rodzaju portalach, a pieniądze zarobione w ten sposób przeznaczył na własne potrzeby.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ