iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Podpisali umowę na budowę Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery

Zdjęcie: jarocin.pl

W sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę dwukondygnacyjnego Ośrodka Szkoleniowego: Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery JaCEK.

Nowy budynek z multimedialnym wyposażeniem to inwestycyjna część projektu „Jarocin Miastem Jutra”. W ramach tzw. części miękkiej będą tu realizowane certyfikowane kursy i szkolenia. Jednym z priorytetów działania centrum będzie promowanie zawodów rzemieślniczych wśród uczniów szkół podstawowych.


Jarocińskie Centrum Edukacji Kariery to część szerszego projektu - „Jarocin - Miastem Jutra”, stworzonego z ogromnym udziałem jarocińskiej społeczności - mieszkańców, przedsiębiorców, młodzieży, lokalnych liderów i organizacji pozarządowych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Jarocin pozyskała ponad 3,5 mln euro wsparcia z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 14 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Koszt inwestycji to 2 994 997,65 zł. Jej wykonawcą będzie firma INVESTIC Sp. z o. o. z Goliny.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku