reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Podjęli kolejne kroki w sprawie poprawy bezpieczeństwa na DK12

2021-02-18 09:02:00

Zdjęcie: jarocin.pl
Wczoraj w Jarocinie przedstawiciele trzech z pięciu wielkopolskich samorządów podpisali list w sprawie poprawy bezpieczeństwa na DK12.

Przedstawiciele pięciu wielkopolskich samorządów podejmują kolejne starania o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 12. Wczoraj w Jarocinie podpisany został list w sprawie, jak najszybszego rozpoczęcia prac planistycznych na odcinku drogi od zachodniej granicy Polski do Piotrkowa Trybunalskiego. List podpisali włodarze 3 samorządów - burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak oraz burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Pod listem pojawią się też podpisy włodarzy Leszna i Kalisza, którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie w Jarocinie.

 

List adresowany do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka skierowali włodarze pięciu samorządów zlokalizowanych są w przebiegu obecnej drogi krajowej DK 12:  Gminy Jarocin, Miasta Leszno, Miasta Kalisz, Gminy Gostyń oraz Miasta i Gminy Pleszew. Droga stanowi połączenie zachodniej i wschodniej granicy Polski, od przejścia granicznego w Łęknicy, poprzez połączenie węzłowe z autostradą A-1 do przejścia granicznego w Dorohusku. Dotychczasowe działania rządu w zakresie infrastruktury drogowej skoncentrowane były na rozwoju sieci dróg we wschodniej Polsce, która niegdyś pod tym względem była zapomniana i niedoinwestowana.

 

Czynienie takich działań nie może jednak prowadzić do zapomnienia o konieczności przyszłego rozwoju dróg na terenie zachodniej części Polski, na zachód od autostrady A-1 – uważają samorządowcy.

 

Z tego względu  włodarze zwrócili się do ministerstwa o możliwie najszybsze przystąpienie do prac projektowych związanych z założeniami planistycznymi w zakresie studium korytarzowego, w celu określenia korytarza drogowego dla dalszego przebiegu drogi ekspresowej S-12 na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Niemcami.  


Sygnatariusze listu zaznaczają, że podjęcie działań w zakresie projektowym, pozwoli samorządom na ujęcie planowanych założeń w Studiach Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miast i gmin.

 

- Umożliwi to w efekcie branie pod uwagę planowanej inwestycji na etapie m.in. wydawania warunków zabudowy oraz przy opracowywaniu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Pozwoli to na utrzymanie ładu przestrzennego w obrębie korytarza drogowego drogi ekspresowej S-12, a w szczególności będzie tworzyło to impuls rozwojowy pod tworzenie obszarów mających potencjał ekonomiczny, np. z przeznaczeniem pod działalności produkcyjne i usługowe – czytamy w liście do ministra Adamczyka.

 

Samorządowcy zwracają uwagę na fakt, że rozwój przestrzenny tworzy się latami, począwszy od założeń planistycznych, które najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Pozwoli to zapobiec w przyszłości niepotrzebnym nieporozumieniom i ewentualnym kolizjom z przyszłą infrastrukturą drogową, a jednocześnie będzie dawało władzom miast i gmin świadomość przy podejmowaniu planów dotyczących przyszłych inwestycji, m.in. w zakresie rozwoju zarządzanej przez nich infrastruktury drogowej mającej na celu nawiązanie do przeszłej drogi ekspresowej. 

 

Rozpoczęcie prac planistycznych na drodze krajowej pozwoli nam na zaplanowanie dalszego rozwoju i ożywienie lokalnej gospodarki oraz możliwość zainteresowania potencjalnych inwestorów gruntami przeznaczonymi pod przyszłe inwestycje – dodaje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, który był gospodarzem spotkania samorządowców.

 


Podpisany wczoraj dokument zostanie także przesłany do wicepremiera Jarosława Gowina, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz parlamentarzystów z okręgu kalisko-leszczyńskiego.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: jarocin.pl


Motoinformator

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl