iJarocin.pl reklamy
Z policji

Pod wpływem alkoholu, z sądowym zakazem i środkami odurzającymi

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który usiadł za kierownicą pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek w chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki. Za popełnione przestępstwa 43-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet na 5 lat.

W niedzielę, 6 sierpnia, kilka minut po godzinie 02.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jarocińskiej komendy na u. Szubianki w Jarocinie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci nabrali podejrzeń, że może być on pod wpływem alkoholu.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii orzeczony przez Sąd Rejonowy w Krotoszynie. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kierowcy. Wynik to 0,84 mg/l w wydychanym powietrzu czyli blisko 1,8 promila w organizmie. Jak się okazało, to nie były jedyne przestępstwa, które w tym momencie 43-latek miał na swoim sumieniu. Mężczyzna posiadał przy sobie także środki odurzające.

Kierowca został zatrzymany, z citroena przesiadł się do policyjnego radiowozu, a noc zamiast w domu spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych jarocińskiej komendy. Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzuty niestosowania się do orzeczonego zakazu, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających.

Finał takiego postępowania odbędzie się w sądzie, a ten, zgodnie z obowiązującym prawem może wobec 43-latka orzec karę pozbawienia wolności nawet na okres do 5 lat.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ