iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Pobił 14-latka i zabrał mu rower. Za kratkami może spędzić nawet 12 lat

2022-08-03 08:08:00

Nawet 12 lat za więziennymi kratami może spędzić 25-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju. Sprawca pobił 14-letniego chłopca, a następnie zabrał jego rower.


- Rozbój miał miejsce 27 lipca br. około godziny 22.00 w okolicy skrzyżowania ulicy Wrocławskiej z ul. Siedlemińską w Jarocinie. Jadącemu rowerem chłopakowi drogę zaszło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Gdy 14-latek zszedł z roweru, jeden z mężczyzn zaatakował chłopca bijąc go i kopiąc po całym ciele. Następnie agresor zabrał należący do ofiary rower i oddalił się w nieznanym kierunku. Chłopiec trafił do szpitala, a matka poszkodowanego poinformowała policjantów o zdarzeniu - podaje policja.

Do działania natychmiast przystąpili kryminalni. Szybko ustalili personalia sprawcy rozboju. Ponieważ nie zastali go w miejscu zamieszkania rozpoczęli poszukiwania agresora w terenie. Kilka godzin po zgłoszeniu policjanci zauważyli wytypowanego mężczyznę jadącego rowerem jedną z ulic w centrum Jarocina. Jak się okazało, był to ten sam rower, który został zabrany pobitemu 14-latkowi.

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd w Jarocinie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące - podaje policja.

Odzyskany przez policjantów rower jeszcze tego samego dnia został zwrócony jego prawowitemu właścicielowi.

Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku