iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Po raz 9. obchodzono Święto Pomidora

Zdjęcie: Facebook/Gmina Kotlin
W sobotę, 27 sierpnia 2022 r., odbyła się 9. edycja Dnia Kotlina - Święta Pomidora. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16 na placu przy Domu Kultury w Kotlinie.
Na scenie zostały wręczone podziękowania i nagrody dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich, za ich całoroczną pracę na rzecz gminy, a część oficjalną zamknęło Gminne Wędkarskie Koło KARAŚ, Stowarzyszenie „Lin Kot Lin”, wręczając uczestnikom zawodów puchary oraz nagrody.
 
Program artystyczny podczas 9. już edycji Dnia Kotlina rozpoczęli tradycyjnie wykonawcy z Domu Kultury w Kotlinie. Jako pierwsza z zaproszonych artystów wystąpiła Pani Barbara Parzęczewska – zwyciężczyni programu The Voice Senior, następnie Pan Andrzej Musiałek – półfinalista The Voice Senior, Maciej Smoliński, Zespół Diadem oraz Jagoda i Brylant. Na zakończenie imprezę poprowadził Dj Mavi.
 
Mieszkańcy mieli okazję odwiedzić liczne stoiska przygotowane przez naszych partnerów. Jak co roku Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego – ”Kotliński Specjał” przygotował konkurencje dla dzieci, degustacje swoich produktów oraz zupą pomidorową. Atrakcji nie zabrakło również na stoiskach Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na stoisku Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych czekało na dzieci koło fortuny oraz wiele nagród.
 
Ogromnym zainteresowaniem jak co roku cieszyły się pyszne wypieki na pięknie wystrojonych stołach, przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kotlin.
 
Tradycyjnie został zorganizowany konkurs na największego oraz najdziwniejszego kształtem pomidora Gminy Kotlin. Łącznie do konkursu zgłoszono 58 pomidorów.
 
 
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
 
Najdziwniejszy kształtem pomidor:
1. Miejsce – Edward Sokolnicki – „pięść”
2. Miejsce – Nikola Kubiak – „motyl”
3. Miejsce – Maja Talaga – „królik:
Wyróżnienie: Teresa Hofmańska – „kwiatek”
 
 
Największy pomidor:
1. Miejsce – Teresa Szyszka – 890g
2. Miejsce – Jolanta Wielgosz – 812g
3. Miejsce – Krystyna Masłowska – 804g
Wyróżnienie: Józef Ziółek
 
Źródło: Facebook/Gmina Kotlin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku