iJarocin.pl reklamy
PSP Jarocin

Płonęło poddasze pałacyku w Parzęczewie

Zdjęcie: KP PSP Jarocin

7 listopada 2023 roku około godziny 9:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza pałacyku w miejscowości Parzęczew. 

Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku występuje silne zadymienie spowodowane pożarem na poddaszu, a w budynku znajdują się osoby z ograniczonymi możliwościami poruszania się.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań oraz odłączono dopływ mediów do budynku. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do przeszukania obiektu i ewakuowania dwóch osób, oraz podali dwa prądy wody w natarciu.


W związku z tym, że pożar znajdował się między stropem a dachem budynku po jego wstępnym zlokalizowaniu strażacy przystąpili do rozbiórki dachu i części stropu. Następnie sprawdzono cały budynek kamerą termowizyjną. Na zakończenie działań zabezpieczono dach budynku plandeką ochronną. Przybyły na miejsce inspektor nadzoru budowlanego nie zezwolił mieszkańcom obiektu na ponowne zasiedlenie.


Zastępy straży pożarnej wróciły do jednostek po około 4,5 godziny.
 

W działaniach udział wzięło 7 zastępów straży pożarnej, w tym 4 zastępy z ochotniczej straży pożarnej.

Źródło: KP PSP Jarocin

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ