iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Pieniądze za zebrane puszki trafią do chłopca walczącego z białaczką

Zdjęcie: jarocin.pl

W czasie Jarocin Festiwal 2022 zebrano 100 kg puszek aluminiowych. Wartość zebranego surowca zostanie przekazana na leczenie chłopca walczącego z ostrą białaczką szpikową. 

 

Program realizowany jest w Polsce od 2017 roku przez Fundację RECAL. Projekt zachęca do selektywnej zbiórki puszek aluminiowych i edukuje na temat korzyści środowiskowych, które z niej wynikają. Celem projektu jest, aby każda puszka mogła trafić do recyklingu, szczególnie te, z których konsumpcja ma miejsce poza domem. 

Animatorzy programu „Każda Puszka Cenna” w czasie trwania Jarocin Festiwal tworzyli PIXELATĘ. Tak nazywa się projekt mający na celu podnoszenie świadomości na temat recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez sztukę, design i rzemiosło. Pomysł zrodził się w 2017 roku w studio photoAlquimia w Hiszpanii. PIXELATA polega na stworzeniu - z zużytych puszek po napojach - wielkoformatowego obrazu, który wykorzystuje technikę pikselu. Do wykonania PIXELATY w Jarocinie zebrano 2000 puszek, które również trafiły do recyklingu.

 

W czasie festiwalu zostało zebrane selektywnie 100 kg puszek aluminiowych. Wartość zebranego surowca zostanie przekazana na wsparcie Piotrusia z gminy Jarocin, który walczy z ostrą białaczką szpikową.

Projekt zrealizowano dzięki zaangażowaniu gminy Jarocin, ZGO Jarocin, ZGO Nova, organizatora festiwalu oraz samych uczestników muzycznej imprezy. Zbiórka puszek była prowadzona przez 6 animatorów projektu Każda Puszka Cenna wyposażonych w specjalne plecaki – pojemniki do zbiórki puszek. 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku