iJarocin.pl reklamy
Z dróg

Parkowanie na niebieskiej kopercie może słono kosztować...

Pomalowane na niebieski kolor "koperty" dla osób niepełnosprawnych mają na celu poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością oraz ograniczyć zajmowanie ich przez nieuprawnionych do tego kierowców.

Za nieuprawnione parkowanie w miejscu zastrzeżonym dla osób niepełnosprawnych, kierowcy powinni liczyć się z nałożeniem na nich mandatu karnego, a nawet odholowaniem pojazdu.

Miejsce dla osób niepełnosprawnych oznaczane jest odpowiednim znakiem pionowym i poziomym z namalowaną kopertą na jezdni. Żeby poprawić widoczność miejsca przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych i ograniczyć zajmowanie go przez nieuprawnionych kierowców, stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych mają nawierzchnię barwy niebieskiej. Niebieskie koperty mają być lepiej widoczne dla osób niepełnosprawnych jak również dla pozostałych kierowców, którzy czasami tłumaczyli się tym, że nie zauważyli „namalowanej koperty”.

Policja przypomina kierowcom, że za parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty parkingowej, ustawodawca przewidział mandat karny w wysokości 800 złotych. Ponadto kierowca otrzyma 5 punktów karnych.

Ponadto zostawiając pojazd zaparkowany na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych należy liczyć się z tym, że może on zostać usunięty z drogi na koszt właściciela.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
Motoinformator poradnik sieci gazet internetowych
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ