iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Park przy ul. Szubianki po przebudowie

Zdjęcie: jarocin.pl

Prawie 3,5 mln zł kosztowało zagospodarowanie zieleni w parku przy ul. Szubianki w Jarocinie. To kolejne miejsce – po Parku Radolińskich i Parku Gorzeńskiego – które stało się piękniejsze.

 

Park przy ul. Szubianki w Jarocinie został przebudowany. Wykonane zostały nowe ścieżki z kamienia i materiałów przyjaznych dla drzew. Pomosty przy stawie zostały wzmocnione, by pobocza się nie zarywały, a staw został oczyszczony. Są też nowe kładki.

Posadzono ponad 55 tys. nowych roślin, w tym: 27 drzew (klonów i lip holenderskich), prawie 20 tys. krzewów i ponad 35 tys. bylin. Część terenu zmieniła się w trawniki parkowe i łąki kwietne. Wkrótce ustawionych zostanie 26 nowych ławek z oparciami, 13 stojaków na rowery, 3 tablice botaniczne, 5 hoteli dla owadów oraz 21 koszy na śmieci. Koszt zadania to prawie 3,5 mln zł.

Park przy ul. Szubianki w Jarocinie to kolejne miejsce - po Parku Radolińskich i Parku Gorzeńskiego - które już jest ładne, a będzie jeszcze piękniejsze. - Mieszkańcy będą mogli odpoczywać  w kolejnym pięknym miejscu. Jarocin będzie miastem wspaniałych parków i zieleni przyulicznej - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.


Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery oraz zieleń przyuliczną ” w ramach Działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ