iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Park ma być gotowy w grudniu

Rozpoczęły się nasadzenia nowych roślin w parku przy ul. Szubianki w Jarocinie.  Będzie nie tylko więcej zieleni. To miejsce stanie się bardziej przyjazne, z lepszą przestrzenią do rekreacji.
 
- Budujemy prawdziwy park, w ramach programu przebudowy tego miejsca, wraz z zielenią przydrożną przy ul. Wrocławskiej – mówi Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. - Wykonywane są nowe ścieżki z kamienia i materiałów przyjaznych dla drzew. Jako gmina, która jest liderem w budowie ścieżek rowerowych w Polsce, ustawimy również stojaki dla rowerów. Pomosty przy stawie zostaną wzmocnione, by pobocza się nie zarywały, a staw zostanie oczyszczony.
 
 
Obiekt oddany zostanie w grudniu. - Na Gwiazdkę -  to będzie prezent dla mieszkańców przede wszystkim największego osiedla w Jarocinie, Osiedla Konstytucji 3 Maja. Zamiast lasku będą mieli wspaniały, nowy park przy ul. Szubianki – dodaje burmistrz.
 
 

Posadzonych zostanie ponad 50 tys. nowych roślin, w tym: 27 drzew (klonów i lip holenderskich), prawie 20 tys. krzewów i ponad 35 tys. bylin. Część terenu zmieni się w trawniki parkowe i łąki kwietne. Powstaną nowe ścieżki, a na dotychczasowych będzie nowa nawierzchnia. Nowe będą też kładki. Ustawionych zostanie 26 nowych ławek z oparciami, 13 stojaków na rowery, 3 tablice botaniczne, 5 hoteli dla owadów oraz 21 koszy na śmieci. Koszt zadania to prawie 3,5 mln zł.
 
 
 

Park przy ul. Szubianki w Jarocinie to kolejne miejsce - po Parku Radolińskich i Parku Gorzeńskiego - które stanie się piękniejsze. - Odmienimy park na Szubiankach podobnie jak Park Radolińskich, który jest teraz wizytówką Jarocina. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać  w kolejnym pięknym miejscu. Można powiedzieć, że Jarocin będzie miastem wspaniałych parków i zieleni przyulicznej. Chyba trudno w okolicy znaleźć drugie takie miasto - mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.
 

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery oraz zieleń przyuliczną ” w ramach Działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.  Współfinansowany jest on ze środków Funduszu Spójności.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku