iJarocin.pl reklamy
Z policji

Otwarto posterunek w Jaraczewie

Zdjęcie: mł. insp. Andrzej Borowiak WKS KWP w Poznaniu

16 listopada 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Jaraczewie. Nowy posterunek i nowa siedziba dla dzielnicowych z Jaraczewa, to efekt współpracy samorządu lokalnego z Policją.

W uroczystym przekazaniu do użytkowania Posterunku Policji w Jaraczewie udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy uroczystości również przedstawiciele samorządów powiatowych z Panią Lidią Czechak Starostą Jarocińskim i gminnego z Panem Dariuszem Strugałą Burmistrzem Miasta i Gminy Jaraczewo na czele. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele lokalnych instytucji, z którymi dzielnicowi z Jaraczewa prowadzą stałą współpracę.

Nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie i policjantów, którzy rozpoczęli służbę w nowo otwartym posterunku.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Poznaniu. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie insp. Krzysztof Rzepczyk powitał gości, przybliżył historię Policji na terenie gminy Jaraczewo i podziękował Burmistrzowi Jaraczewa za współpracę w utworzeniu nowej siedziby dla dzielnicowych z gminy Jaraczewo oraz dofinansowanie zakupu nowego radiowozu dla nich.

Kolejnym elementem uroczystej zbiórki było przekazanie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Piotra Mąkę na ręce Kierownika Posterunku Policji w Jaraczewie asp. Mariuszowi Szybiakowi symbolicznego klucza do nowego miejsca pełnienia codziennej służby. Następnie asp. Marcin Kozłowski z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Burmistrza Jaraczewa odebrał kluczyki do nowego radiowozu zakupionego ze środków finansowych Gminy Jaraczewo i budżetu Państwa.

Podczas swoich przemówień zarówno przedstawiciele służb mundurowych jak i lokalni samorządowcy podkreślali, jak bardzo dla bezpieczeństwa mieszkańców ważna jest współpraca Policji z samorządami, że dzięki takiej właśnie współpracy z Burmistrzem Jaraczewa i samorządowcami możliwe było przekazanie części budynku należącego do Gminy Jaraczewo, wyremontowanie go i urządzenie zgodnie z policyjnymi standardami, oraz zakupienie tak potrzebnego policjantom radiowozu.

Nowy Posterunek Policji w Jaraczewie, który mieści się na parterze budynku przy ul. Kolejowej 9, z pewnością zwiększy nie tylko komfort pracy naszych policjantów, ale także mieszkańcom gminy Jaraczewo ułatwi dostęp do swojego dzielnicowego. W nowym posterunku pełni służbę 4 policjantów, ale docelowo ma mieć on obsadę ośmioosobową.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku