iJarocin.pl reklamy
Z policji

Ostrym przedmiotem uszkadzał samochody zaparkowane przy drodze

Policjanci z Jarocina, w ciągu zaledwie 2 godzin od zgłoszenia, zatrzymali mężczyznę, który uszkodził kilka pojazdów na jednym z jarocińskich osiedli. Sprawca w nocy z 26 na 27 kwietnia szedł ulicą i ostrym przedmiotem uszkadzał zaparkowane przy drodze samochody. Za swoje czyny usłyszał pięć zarzutów. Za popełnione przestępstwo o charakterze chuligański grozi mu do 7,5 lat więzienia.

27 kwietnia kilka minut przed godz. 8.00 oficer dyżurny otrzymał informację o uszkodzeniu zaparkowanych przy jednej z ulic w Jarocinie samochodów osobowych. Jak wynikało z przekazanych informacji, ostrym przedmiotem została zarysowana powłoka lakierowa czterech pojazdów takich marek jak: Audi A4, Ford Focus i 2 citroeny.

Podczas gdy policjanci prowadzili poszukiwania sprawcy uszkodzenia, do komendy zgłaszały się kolejne osoby zawiadamiając o uszkodzeniach swoich pojazdów. Sposób, w jaki powstały uszkodzenia wskazywały, że dokonała ich jedna i ta sama osoba.

Mundurowi z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego sprawdzając pobliski teren ustalili, że na dwóch posesjach znajdują się kamery. Po sprawdzeniu nagrań z nich pochodzących wytypowano podejrzanego o dokonanie uszkodzeń mężczyznę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Jarocina. Policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania gdzie został zatrzymany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zatrzymany ma swoim organizmie 0,8 promila alkoholu.

Po wykonaniu czynności na miejscu przestępstwa śledczy ustalili, że sprawca dokonał uszkodzenia poprzez zarysowania lakieru na kilku elementów każdego z ośmiu samochodów. Przyjęto zawiadomienia od pięciu pokrzywdzonych, którzy oszacowali poniesione straty na łączną kwotę 18.500 zł.

Zatrzymany 38-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i wstępnie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim poprzez uszkodzenie pięciu pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za te czyny grozi mu do 7,5 lat więzienia.

Policjanci ustalili kolejne poszkodowane działaniem mężczyzny osoby co oznacza, że treść zarzutu co do ilości popełnionych czynów może ulec zmianie.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku