reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Ostatnie odbiory w szpitalu

2019-03-11 11:49:30

Trwają ostatnie odbiory techniczne w nowo powstałej części jarocińskiego szpitala. Na wszystkich kondygnacjach sale są już gotowe do wstawiania łóżek i sprzętu. Zanim to jednak nastąpi, muszą być dochowane wszelkie formalności związane z przygotowaniem obiektu do oddania do użytku. Na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego.

Po oddaniu nowej części szpitala diametralnie zmienią się warunki pobytu dla pacjentek oddziału ginekologicznego i położniczego. Sale będą przeznaczone dla maksymalnie   trzech osób na ginekologii oraz maksimum dwóch na położnictwie. Będzie też nowa neonatologia, która zajmuje się   opieką nad dziećmi urodzonymi z czynnikami ryzyka okresu płodowo-okołoporodowego oraz dzieci z obciążonym wywiadem rodzinnym. 

 

- Warunki na nowych oddziałach są nieporównywalne do tych, które były w starej części szpitala. Teraz każda sala ma odrębne sanitariaty i łazienki z prysznicami, również dla niepełnosprawnych. To bardzo duże udogodnienie dla pacjentek. Postawiliśmy też na stonowaną kolorystykę pomieszczeń. Zależało nam na tym, aby oddziały były przyjazne dla chorych i przyszłych mam. Również personel będzie miał zdecydowanie lepsze warunki pracy - podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

 
 
Przypomnijmy - prace ruszyły jesienią 2017 roku i polegały na nadbudowie i rozbudowie   budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Ten   jest dwukondygnacyjny –składa się   z parteru i pierwszego piętro, gdzie do tej pory   znajdował   się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa   polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących. Natomiast   dzięki rozbudowie powstał   nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną. 

 

Konstrukcja budynku jest objęta 10-letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4-letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata. Firma budowlana w ramach projektu  jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych. Koszt inwestycji to 8.500.000 zł. Fotorelacja


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl