iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

OSP Kadziak i OSP Radlin po zebraniach sprawozdawczych

Zdjęcie: jarocin.pl

Na sprawozdawczych zebraniach spotkali się druhowie ochotnicy z Kadziaka i Radlina. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, którym dziękowano za wsparcie. Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki otrzymał jedno z przyznanych odznaczeń. 

OSP w Kadziaku, do którego należy 52 członków, wśród nich 8 kobiet, podsumowało ubiegły rok. Sprawozdanie i plany na 2024 rok przedstawił prezes jednostki Franciszek Zawisła. - Niedawno otrzymaliśmy samochód z OSP Golina, przekazany przez burmistrza. Mamy też sztandar. Jesteśmy małą jednostką. Wyjazdów nie mamy aż tyle, co te, które należą do Krajowego Systemu, ale mocno współpracujemy z kołem gospodyń i z sołectwem, m.in. przy organizowaniu dożynek, spotkania wigilijnego - mówi Franciszek Zawisła, który jest też sołtysem wioski. 

OSP w Kadziaku powstało w 1946 roku. Podczas zebrania uhonorowano też osoby zasłużone dla jednostki. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa odebrali Katarzyna i Piotr Stachowiakowie Odznaczenia natomiast otrzymali Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki – za 30-lecie działalności i Leszek Karpiński - za 50-lecie działalności.


Na spotkaniu w Radlinie również podsumowano rok działalności OSP. Sprawozdanie przedstawił prezes Zdzisław Kostka. Jednostka wzięła udział w 19 zdarzeniach, m.in. w gaszeniu 8 pożarów. Strażacy ochotnicy uczestniczyli również w wielu festynach, zabezpieczali imprezy oraz wydarzenia kulturalne i patriotyczne na terenie gminy Jarocin. Rok 2023 zapisał się jako rekordowy dla jednostki pod względem pozyskanych środków finansowych oraz sprzętu, m.in. zakupu i montażu klimatyzacji z funkcją grzania oraz systemu selektywnego alarmowania strażaków, automatycznego defibrylatora zewnętrznego, 4 galowych mundurów.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ