iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Oskar z powiatu jarocińskiego na trzecim miejscu w ogólnopolskim konkursie!

Zdjęcie: Główny Inspektorat Sanitarny

Spośród ponad 6 tysięcy uczestników tegorocznej edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, 19 najlepszych przystąpiło do finału konkursu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2023 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Sukces odniósł uczeń z powiatu jarocińskiego, który zajął III miejsce!

Do finału konkursu zakwalifikowało się 19 uczniów, wyłonionych spośród ponad 6 tysięcy uczestników, zgłoszonych przez 785 szkół. Finaliści zmierzyli się z niełatwymi pytaniami z zakresu zasad zdrowego stylu życia przygotowanymi przez ekspertów z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie. Najlepsze wyniki, a zarazem status laureatów osiągnęli:

  • 1. miejsce Hanna Sylwia Derela,
  • 2. miejsce Natalia Jakubczyk,
  • 3. miejsce Oskar Kuźmik (powiat jarociński)

Program „Trzymaj Formę!” realizowany jest już od 16 lat. Współorganizują go Główny Inspektorat Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców, Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie oraz 16 Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Program skierowany jest do uczniów klas V-VIII w szkołach podstawowych, a jego cel to edukacja i trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program „Trzymaj Formę!” realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty tworzone przez uczniów służą promocji aktywności fizycznej, uczą zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania, z uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. Taka konstrukcja programu, dająca dużą swobodę wyboru sposobu jego realizacji, umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych. Nowa edycja programu wprowadza dodatkowe treści programowe dotyczące odpowiedzialnych zakupów, segregacji odpadów i niemarnowania żywności.

 

„Trzymaj Formę!” jest jednym z największych w Europie programów dedykowanych właściwej diecie i aktywności fizycznej wśród uczniów. Ważnym elementem realizacji Programu „Trzymaj Formę!” jest zaangażowanie rodziców, ponieważ to oni bezpośrednio kształtują środowisko dziecka, od najmłodszych lat wpływając na zachowania, zwyczaje i postawy swoich pociech. Organizatorzy mają nadzieję, że promocja zdrowego stylu życia dotrze do całych rodzin, a korzystne nawyki żywieniowe i zdrowotne utrwalą się nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych.

Patronami honorowymi programu są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia, zaś patronami programu: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ