iJarocin.pl reklamy
Z policji

Oferował ekogroszek, po wpłaceniu zaliczki kontakt się urywał

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą jarocińskiej komendy aktem oskarżenia zakończyli sprawę 19-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o oszustwa „na węgiel”. Mężczyzna oferował do sprzedaży opał, który mimo pobranej zaliczki, nigdy nie trafił do klientów.

Pod koniec maja 2022 r. do jarocińskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od pokrzywdzonego o popełnieniu na jego szkodę przestępstwa oszustwa internetowego. Mieszkaniec gminy Jaraczewo poinformował, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupił u ogłoszeniodawcy 10 ton ekogroszku, a na poczet zakupu wpłacił zaliczkę w wysokości 5500 zł. Kontakt ze sprzedającym się jednak urwał, a pokrzywdzony ani nie otrzymał opału ani zwrotu zaliczki. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą.

W toku sprawy funkcjonariusze ustalili tożsamość oszusta. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego. Okazało się, że mężczyzną interesują się także inne jednostki w całym kraju w związku z popełnionymi przestępstwami oszustw.

W trakcie wykonywania czynności ustalono, że podejrzany od dłuższego czasu przebywa na terenie Legnicy. Pomimo wielokrotnych wezwań mężczyzna nie stawił się jednak na przesłuchanie. Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Legnicy 19-latek został zatrzymany 8 marca br. i tego samego dnia usłyszał zarzut oszustwa na szkodę mieszkańca gminy Jaraczewo. Podejrzany przyznał się do przedstawionego zarzutu, ale odmówił składania wyjaśnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

24 marca policjanci sporządzili przeciwko podejrzanemu akt oskarżenia, który został już przesłany do miejscowej prokuratury.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ