reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Witaszyce

Odrestaurują figurę

2021-05-21 14:05:00

Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc podjęli inicjatywę odrestaurowania miejsca kultu religijnego lokalnej społeczności - figury Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus. 6 tys. zł na ten cel zadeklarowała Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski. Pozostała kwota będzie pochodziła ze sprzedaży „cegiełek”, które można kupić w witaszyckich sklepach.

Figura znajdująca się przy Alei Wolności w Witaszycach, pobudowana prawdopodobnie w latach 1946-1948, stanowi ciekawą i niepowtarzalną zabudowę architektoniczną. Stopniowo zniszczona,  dziś wymaga dokonania niezbędnych prac konserwatorskich i renowacyjnych. Koszt remontu oszacowano na 12 tys. zł. Połową tej kwoty wesprze witaszyczan Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski.
 
 
-  Jesteśmy ogromnie wdzięczni. Wsparcie fundacji pomoże nam zrealizować od lat planowane przedsięwzięcie -  podkreśla Aniela Kuberka, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. -  Mamy już załatwione wszelkie uzgodnienia, a członkowie naszego stowarzyszenia przygotowali obiekt do przeprowadzenia prac przez firmę budowlaną – informuje prezes stowarzyszenia, dodając, że stowarzyszenie spotkało się z dużym wsparciem inicjatywy ze strony burmistrza Adama Pawlickiego i jego zastępcy Bartosza Walczaka.
 
 
Stowarzyszenie zwraca się z apelem, szczególnie do mieszkańców Witaszyc o wsparcie finansowe, bądź materialne renowacji figury. W placówkach handlowych można nabyć symboliczne „cegiełki”. Wykaz placówek znajduje się na Facebooku Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc.  Można też wesprzeć inicjatywę zakupując niezbędne materiały budowlane.
 
 
Działań Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc jest znacznie więcej. W najbliższych planach jest organizacja 150. rocznicy urodzin Kazimierza Barwickiego. Ten polski dyrygent chóralny i wydawca muzyczny urodził się w 1871 roku w Witaszycach. W 1904 r. założył tu Koło Śpiewu. W ramach obchodów jubileuszu urodzin Barwickiego planowane jest zorganizowanie wystawy w Izbie Tradycji Ziemi Witaszyckiej, posadzenie symbolicznego drzewa na skwerze i odsłonięcie pamiątkowej tablicy w sąsiedztwie miejsca urodzenia. Nie zabraknie też koncertu jarocińskiego chóru z bogatymi tradycjami, który nosi imię Kazimierza Tomasza Barwickiego. Uroczystość zaplanowano na 22 sierpnia tego roku.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl



Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie




W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl