reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Informator budowlany

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Jarocin

Od października rusza Jarocińskie Centrum Usług Społecznych

2021-09-24 11:22:54

Opaska monitorująca dla seniorów, mobilna rehabilitacja, rozwój Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie to tylko kilka z wielu inicjatyw, które będą realizowane w ramach Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych.

Raport z diagnozy i plan wdrażania CUS był przedmiotem spotkania, które odbyło się w Jarocinie na początku września. Uczestniczyli w nim przedstawiciele samorządu Gminy Jarocin, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu i lokalnych organizacji samorządowych.
 

Przypomnijmy, że 1 stycznia ubiegłego roku weszła w życie ustawa o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych. W ślad za nią 1 października 2021 r. taka placówka uruchomiona zostanie także w Jarocinie. Jarocińskie Centrum Usług Społecznych powstanie na bazie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie: 2.8 Rozwój usług społecznych w środowisku lokalnym. Na realizację przedsięwzięcia, Gmina Jarocin otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln zł.
 

W ramach projektu dla mieszkańców Gminy będą realizowane usługi społeczne obejmujące: wspieranie rodziny, promocję i ochronę zdrowia, kulturę oraz pobudzanie aktywności obywatelskiej.
 

Jedną z nowych inicjatyw będzie wprowadzenie opaski monitorującej, za pośrednictwem której osoby starsze, samotne i z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z szybkiej pomocy medycznej w przypadku takiej konieczności. Każda opaska będzie wyposażona w lokalizator GPS, detektor upadku, przycisk SOS, pomiar tętna i temperatury. Nowością będą też usługi z zakresu mobilnej rehabilitacji. Rozwinięte zostaną działania nakierowane na aktywne spędzanie czasu wolnego, m.in. w klubie seniora, na wydarzeniach artystycznych, konferencjach, warsztatach, szkoleniach. Planowane jest także utworzenie 5 klubów społecznych (samopomocy). Będą one mniejszymi ośrodkami aktywności społeczno-kulturalnej w Witaszycach, Mieszkowie, Łuszczanowie, Jarocinie os. Ługi i Golinie. W klubach tych będą prowadzone spotkania z ciekawymi ludźmi, organizowane będą wycieczki tematyczne, zajęcia teatralne, muzyczne, poetyckie, gry towarzyskie i sportowe, zajęcia kulturalne, wspólne wyjście do kina i teatru itp.
 

Kontynuowane będą także działania w ramach Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. To ogólnodostępne miejsce spotkań rodziców z małymi dziećmi (do 5 roku życia) w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych małych dzieci. Dotychczas z usług klubu skorzystało około 100 rodzin, otrzymując wsparcie w postaci zajęć edukacyjno- rozwojowych, fizjoterapeutycznych, wydarzeń, warsztatów, konsultacji psychologicznych dla dzieci i rodziców
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021