reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Informator budowlany

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Wracamy do tematu

Oczyszczalnia w Wyszkach źródłem zanieczyszczenia rzeki

2021-09-22 13:09:00

Zdjęcie: Archiwum Koło PZW przy JAFO S.A. - rzeka po zanieczyszczeniu
Wracamy do tematu zanieczyszczenie rzeki Lutynia, do którego doszło w sierpniu tego roku. WIOŚ Delegatura w Kaliszu zakończyła już kontrolę w tej sprawie. Co wykazała?

Przypomnijmy, 3 sierpnia 2021 roku Powiatowa Straż Rybacka Powiatu Jarocińskiego zgłosiła do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu - Delegatura w Kaliszu sprawę zanieczyszczenia rzeki. Wówczas to inspektorzy z WIOŚ pobrali próbki zarówno z Lutyni i Kotlinki, jak i oczyszczalni w Wyszkach. 
 
 
Kontrola została już zakończona. Potwierdziła oczyszczalnię w Wyszkach jako źródło zanieczyszczenia. We wrześniu jakość wody w Lutyni uległa poprawie.
 
 
- Otrzymaliśmy wyniki zarówno wody z Lutyni z 3 sierpnia jak i ścieków odprowadzanych z oczyszczalni w Wyszkach (zarówno z wylotu w dniu 3 sierpnia jak i z dnia 5 sierpnia, gdy braliśmy ścieki z wylotu i zaraz za urządzeniami oczyszczalni). Wyniki potwierdzają oczyszczalnię w Wyszkach jako źródło zanieczyszczenia, wskazują także, że pomiędzy oczyszczalnią a wylotem do Kotlinki musi następować dopływ ścieków nieoczyszczonych, który wielokrotnie zwiększa wskaźniki zanieczyszczeń. Stwierdzono także, że pomiędzy 3 sierpnia a 5 sierpnia nastąpiła istotna poprawa jakości ścieków wprowadzanych do rzeki, ale w dalszym ciągu nie spełniają one warunków pozwolenia - informuje Jakub Kaczmarek Kierownik Delegatury w Kaliszu.
 
 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021