iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Oczyszczacze powietrza trafiły do przedszkoli

2021-12-30 08:12:00
Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe
46 oczyszczaczy powietrza trafiło do 23 przedszkoli z terenu gminy Jarocin. - Zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy to jeden z priorytetów, na który zwracamy szczególną uwagę – podkreślił Przemysław Franczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Gmina Jarocin realizując działania zawarte w Gminnym Programie Walki ze Smogiem, w celu poprawy jakości powietrza w obiektach przedszkolnych, zakupiła i przekazała do przedszkoli z terenu gminy Jarocin  oczyszczacze powietrza.

Wyposażenie przedszkoli w oczyszczacze powietrza wpłynie pozytywnie na stan zdrowia naszych dzieci, gdyż urządzenia te filtrują pyły pm10 oraz pm2,5 i usuwają je z pomieszczeń, w których działają - zaznacza Przemysław Franczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie. - Mając na względzie dobro maluchów i dbałość o środowisko w zakresie poprawy jakości powietrza, jesteśmy w stanie zagwarantować im mniej problemów zdrowotnych w przyszłości – dodaje kierownik referatu.Czytaj również

Polub nas na Facebooku