reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Oblegana fizjoterapia

2017-10-24 09:10:00

Blisko 8 400 zabiegów, łącznie w ciągu miesiąca, wykonuje Dział Fizjoterapii w jarocińskim szpitalu pacjentom oddziału dziennego oraz pacjentom ambulatoryjnym. Najstarsza osoba korzystająca z pomocy rehabilitantów ma 89 lat, a najmłodsza zaledwie trzy miesiące. To przede wszystkim mieszkańcy powiatu jarocińskiego, ale zdarzają się też osoby z powiatów ościennych, którym zależy na jak najszybszym powrocie do zdrowia.

Oddział, który zajmuje się osobami potrzebującymi rehabilitacji jest oblegany. Świadczą o tym statystyki, które pokazują ile i jakie zabiegi są tam wykonywane. Najczęściej wykonywane są masaże, jonoforeza, krioterapia, ćwiczenia z pacjentem  czy tzw. ultradźwięki.

 

 – Dzienny oddział przyjmuje pacjentów, którzy muszą mieć  pilnie wykonane zabiegi rehabilitacyjne. A do takich zaliczają się m.in. osoby po udarach, wylewach, świeżych złamaniach i urazach  czy panie po mastektomii. W ich przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie i kontynuowanie terapii, bowiem od tego zależy ich szybki powrót do zdrowia. Takich osób w miesiącu mamy około 25. Spędzają u nas codziennie przez cztery tygodnie od czterech do pięciu godzin – wyjaśnia Joanna Ruszkiewicz, kierownik Działu Fizjoterapii.

 

Rehabilitanci zajmują się również pacjentami przebywającymi  w szpitalu i tymi, którzy wymagają rehabilitacji domowej.

 

Oddział jest dobrze wyposażony w sprzęt do rehabilitacji. Wiadomo jednak, że zawsze można coś ulepszyć. To jednak wiąże się z kosztami, a szpitala na razie nie stać na zakup nowocześniejszych urządzeń. Co nie oznacza, że nie będziemy się nad tym zastanawiać. Jednak ogromnym atutem tego działu jest personel. To 11 świetnie wyszkolonych specjalistów, którzy robią, co mogą aby pomagać pacjentom.– dodaje Leszek Mazurek, prezes placówki.

 

 Przyjmowanie większej liczny pacjentów niż do tej pory byłoby możliwe, gdyby oddział miał większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Być może przy kolejnym rozdaniu uda się szpitalowi wynegocjować lepsze warunki.

 

Aktualnie czas oczekiwania na przyjęcie do Działu Rehabilitacji to około pół roku. To i tak przyzwoity wynik, bowiem w niektórych szpitalach w kraju czas oczekiwania wynosi dwa lata, a czasami i dłużej.-  uzupełnia prezes.

 

W jarocińskim szpitalu rehabilitowane są również dzieci od pierwszego miesiąca życia do 18 lat. Najmłodszymi pacjentami zajmują się wykwalifikowane w tym kierunku osoby.

 

 

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane w ciągu miesiąca w Dziale Fizjoterapii:

 

– masaż –  1500 pacjentów

– jonoforeza–  290 pacjentów

– prądy TENS – 230 pacjentów

– magnetronik– 510 pacjentów

- laser- 1400 pacjentów

– ćwiczenia z pacjentem– 500 pacjentów

– lampa SOLLUX – 600 pacjentów

– ultradźwięki -1200 pacjentów

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl