reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Obchodzili swoje święto

2019-07-31 09:10:44

Zdjęcie: KPP Jarocin
W miniony piątek jarocińscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość była także okazją do uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się o godzinie 7.00 mszą w kościele pw. Św. Marcina, której przewodniczył kapelan jarocińskich policjantów - ksiądz prałat Dariusz Matusiak. Po mszy, policjanci i zaproszeni goście oraz przedstawiciele NSZZ policjantów w Jarocinie, złożyli okolicznościowe wiązanki przy Obelisku ku czci funkcjonariuszy Ziemi Jarocińskiej zamordowanych podczas II wojny światowej przez okupantów. W ten sposób uczcili pamięć swoich poprzedników, którzy budowali podwaliny dzisiejszej Policji.

 

O godzinie 10.00 w Sali  Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji święta funkcjonariuszy. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie insp. Krzysztof Rzepczyk przypomniał o wyzwaniach, jakie w tym roku stoją przed policjantami. Szef jarocińskich funkcjonariuszy złożył wyróżnionym policjantom życzenia zdrowia oraz pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i podczas pełnienia tej jednej z najtrudniejszych służb.  

 

W uroczystości udział wzięła Zastępca Naczelnika Wydziału Transportu KWP w Poznaniu nadkom. Katarzyna Łodygowska, która w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podziękowała policjantom za ich pracę, życzyła dalszej wytrwałości w ich niebezpiecznej służbie oraz powodzenia zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

Życzenia awansowanym funkcjonariuszom złożyli także Starosta Lidia Czechak, przedstawiciele samorządów, służb mundurowych z powiatu jarocińskiego, kapelan miejscowych mundurowych oraz przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z jarocińską Policją. Wszyscy dziękowali funkcjonariuszom za ciężką służbę, która często wymaga wielu wyrzeczeń oraz narażenia własnego życia i zdrowia.

 

W trakcie zbiórki odbyło się uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie medali, aktów mianowania i wyróżnień.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie rozkazy na wyższe stopnie policyjne otrzymało 25 funkcjonariuszy, w tym jeden przedterminowo. Ponadto 9 policjantów oraz kapelan jarocińskiej Policji zostało odznaczonych medalami za działalność na rzecz NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego oraz środowiska policyjnego.

 

Czterech policjantów zostało także uhonorowanych odznaczeniami: Zasłużony Policjant, medalem za Długoletnią Służbę i Medalem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

 
Źródło: KPP Jarocin


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl