reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Jarocin

O międzynarodowej współpracy

2019-08-12 14:08:00

W Jarocinie gościli przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu. Celem spotkania, w którym wzięli udział przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego, była prezentacja możliwości rozwoju firm w ramach współpracy międzynarodowej.

Jednym z punktów wydarzenia było przestawienie założeń programu Enterprise Europe Network w województwie wielkopolskim, o której mówił Maciej Walczak z Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 
W spotkaniu, które otworzył burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Włodarz Jarocina zaprezentował gościom z Saksonii osiągnięcia gminy ze szczególnym naciskiem na dynamiczny rozwój miasta w ostatnich latach. Mówił także o najważniejszych, w historii samorządu, inwestycjach, czyli o rozbudowie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz o innowacyjnym, realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, projekcie „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”.
 
Z kolei Sven Erichson z magdeburskiej izby oraz koordynator programu Enterprise Europe Network opowiedział o sytuacji gospodarczej w Saksonii oraz o rodzaju usług świadczonych na rzecz tamtejszych przedsiębiorców. Warto nadmienić, że Enterprise Europe Network to największa europejska sieć ośrodków wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferuje ona usługi informacyjne i doradcze w zakresie działalności firm na jednolitym rynku, wymianą technologiczną i dostępie do źródeł finansowania. Kolejnym  tematem poruszonym podczas spotkania była także kwestia sytuacji branży transportowej w tamtejszym regionie, o której mówił ekspert od transportu i logistyki Martin Dittmer. W dalszej części spotkania oferty swoich firm przedstawiali lokalni przedsiębiorcy.
 
W spotkaniu uczestniczył także Marek Bronicki, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, region Poznań, który wręczył okolicznościowe medale z okazji 100-lecia polskiej policji oraz 10-lecia poznańskiego regionu IPA. W gronie odznaczonych był burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Włodarz gminy został wyróżniony za zasługi w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konkretnie za kilkakrotne wsparcie finansowe zakupu nowych radiowozów oraz za budowę sieci miejskiego monitoringu, z którego korzysta policja. Okolicznościowymi medalami wyróżnieni zostali także: Sven Erichson i Matrin Dittmer (Izba Przemysłowo-Handlowa w Magdeburgu) oraz Witold Kapustyński (prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego).
 
Organizatorami spotkania gospodarczego w Jarocinie było Stowarzyszenie Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego SEPRED przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Magdeburgu i wsparciu burmistrza Jarocina.
 
 

Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl