iJarocin.pl reklamy
Z policji

O bezpieczeństwie nad wodą w Żerkowie

Zdjęcie: KPP Jarocin

W miniony czwartek na terenie basenów w Żerkowie, policjanci wraz ze strażakami i ratownikami medycznymi zainaugurowali akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja ta ma przypominać dzieciom i młodzieży o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.

W związku z inauguracją akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", na terenie basenu w Żerkowie odbyły się wspólne działania Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, OSP w Ludwinowie i ratowników wodnych mające na celu edukację dzieci na terenie akwenów, oraz terenach przyległych do różnego rodzaju zbiorników wodnych.

Podczas spotkania z najmłodszymi użytkownikami basenu, policjanci i strażacy przypomnieli o podstawowych zasadach, zakazach oraz karach jakie można otrzymać w przypadku ich nie przestrzegania. Strażacy wspólnie z ratownikami wodnymi pokazali jak należy się zachować kiedy mamy do czynienia z sytuacją zagrażającą życiu w przypadku tonięcia oraz urazu kręgosłupa. Podczas spotkania dzieci mogły przypomnieć sobie zasady związane z resuscytacją krążeniowo - oddechową.

W trakcie działań uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żerkowie otrzymali materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku