iJarocin.pl reklamy
Z policji

Nożownik tymczasowo aresztowany, grozi mu 5 lat więzienia

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

37-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak została ugodzona nożem przez mieszkańca gminy Jarocin. Sprawca czynu został zatrzymany chwilę później. Za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi mu 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Jarocin 18 marca około godz. 17.00. Pomiędzy 43-letnim mężczyzną i jego znajomą, z którą spożywał alkohol, wywiązała się kłótnia. Po niej napastnik wziął do ręki nóż kuchenny i ugodził nim kobietę. Cios trafił w ofiarę w okolice brzucha powodując głęboką ranę.

Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 43-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia.

Po wytrzeźwieniu sprawca tego brutalnego czynu usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała 37-letniej kobiety. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia.

To nie pierwsze przestępstwo tego typu, jakie w ostatnim czasie popełnił podejrzany. Kilka miesięcy wcześniej usłyszał on dokładnie taki sam zarzut.

W związku z powyższym, w dniu dniu 21 marca, Prokuratura Rejonowa w Jarocinie na wniosek policji wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 3 miesiące.

Po uzyskaniu opinii lekarskiej kwalifikacja czynu popełnionego na szkodę kobiety może ulec zmianie.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ