iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Nowy system nawadniania w parku

Trwa montaż nowego nawadniania w formie linii kroplującej wzdłuż alei grabowej w Parku Radolińskich w Jarocinie. Linia ta pozwoli efektywniej nawadniać rośliny, a przede wszystkim zmniejszyć straty wody powstające przy tradycyjnym podlewaniu nawet o 65%.
 
Prace polegające na tymczasowym (tj. w tegorocznym sezonie wegetacyjnym) rozłożeniu nawadniania w formie linii kroplującej wzdłuż alei grabowej realizuje firma „Plener” Michał Sołtys Zakład Chirurgii Drzew Budowy i Konserwacji Terenów Zieleni w ramach umowy na bieżące utrzymanie zieleni w Parku Radolińskich. Linia kroplująca usprawni prace związane z podlewaniem nowo posadzonych drzew w alei grabowej.
 
Linia kroplująca jest wyposażona w kroplowniki, które umiejscawia się tuż przy uprawianych roślinach. Woda spływając stopniowo w głąb gleby jest efektywnie pobierana przez korzenie roślin. Procesem można sterować tak, aby spełnić indywidualne wymagania konkretnych gatunków roślin. Automatyzacja procesu pozwala na planowanie i pracę zgodnie z zaprogramowanymi cyklami. Oszczędność wody w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem jest znaczna – linia kroplująca zmniejsza straty wody nawet o 65 %.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku