iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Nowy samochód OSP Golina

400 tys. zł przekazała gmina Jarocin na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Golinie.

Auto kosztowało w sumie 800 tys. zł. Druga pula – również w kwocie 400 tys. zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 


Sfinansowanie zakupu nowego pojazdu pozwoli zwiększyć wartość bojową środków, jakimi dysponuje jednostka. Połączenie dobrego wyszkolenia druhów z OSP w Golinie i dobrego wyposażenia w sprzęt umożliwi skuteczniejsze niesienie pomocy potrzebującym ludziom, ratowanie ich życia, zdrowia i mienia. Doposażenie jednostki zwiększy jej możliwości w zakresie zapobiegania i likwidacji skutków poważnych awarii i klęsk żywiołowych, zapewni skuteczniejszą ochronę przeciwpożarową, przeciwpowodziową, ratownictwa wodnego i usprawni usuwanie skutków huraganów i nawałnic. Przyczyni się także do zmniejszenia ryzyka powstania zagrożeń w ruchu lądowym, poprzez eliminowanie skutków wypadków i awarii, w szczególności na drodze krajowej i wojewódzkiej.
Pojazd o wysokich parametrach technicznych i możliwościach operacyjnych znacząco wzmocni potencjał ratowniczo-gaśniczy OSP Golina. Wyposażony jest w: silnik o zapłonie samoczynnym o mocy maksymalnej silnika 180 kW, zabudowę wykonaną w najnowszej technologii metalowo-kompozytowej, układ wodno-pianowy wyposażony w dwuzakresową autopompę oraz zbiornik wody o pojemności 2 500 dm3. Będzie umożliwiał ograniczenie stref skażeń chemiczno-ekologicznych (wyposażony jest w zraszacze sterowane elektro-pneumatycznie, załączane z kabiny załogi). Oświetlenie ostrzegawcze, pola pracy oraz kabiny załogi i skrytek wykonane zostały z wykorzystaniem lamp LED.


W ostatnich latach Gmina Jarocin współfinansowała zakup nowych samochodów wraz z wyposażeniem dla jednostek OSP z Witaszyc, Potarzycy i Wilkowyi, a także quadu dla OSP w Łuszczanowie.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku