iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Nowa ścieżka rowerowa w Wilkowyi

Zdjęcie: jarocin.pl

Blisko kilometr ścieżki rowerowej wybuduje gmina Jarocin. Tym razem nowy rowerowy trakt powstanie w Wilkowyi. Ścieżka połączy się z już istniejącą infrastrukturą dla rowerzystów w Annapolu, co zamknie kolejną pętlę trasy dla miłośników jednośladów. Podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. 

Część planowanej inwestycji to ciąg pieszo-jezdny z betonu asfaltowego o długości 363,50 m i szerokości od 2,5 do 4 m. Kolejny odcinek poprowadzony zostanie przez las. Powstanie tam 490 m ścieżki rowerowej o szerokości 2 m z nawierzchni wodoprzepuszczalnej, jaką jest kruszywo zespolone żywicą.

Ścieżka z dofinansowaniem
Gmina Jarocin na budowę nowej ścieżki rowerowej pozyskała 251.797,00 zł środków unijnych w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.
Umowę, zgodnie z którą pieniądze zostaną przekazane gminie, podpisali dziś Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, a z ramienia gminy Jarocin - zastępca burmistrza Robert Ziółkowski. 
Realizacja zadania planowana jest jeszcze na ten rok, jednak uzależniona jest od wszczęcia i rozstrzygnięcia procedury przetargowej.

Łącznik dla rowerzystów
Nowy odcinek rowerowej drogi spełni rolę łącznika z istniejącymi już ścieżkami. Dla miłośników jazdy na rowerze pojawią się zatem nowe możliwości. Jedną z nich jest pętla, którą  bezpiecznie możemy wyjechać i wrócić do Jarocina, odwiedzając urokliwe tereny nad Lutynią. Z Jarocina w kierunku Wilkowyi kierujemy się nową Aleją Światowego Dnia Roweru. W Wilkowyi dojeżdżamy do Młyna nad Lutynią, który dzięki staraniom gminy Jarocin odzyskuje dawną świetność. Gmina dwa lata temu zakupiła obiekt wraz z działką, a w ubiegłym roku remontem dachu rozpoczęto jego rewitalizację. Następnie nowo wybudowanym odcinkiem ścieżki rowerowej poprzez malownicze tereny nad rzeką Lutynią kierujemy się w kierunku Annapola, skąd wracamy do Jarocina. 

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku