iJarocin.pl reklamy
Straż pożarna

Nielegalne wyroby tytoniowe w sklepie w Jarocinie. Sprawa wyszła na jaw po kontroli drogowej

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu oraz Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnych działań ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości ponad 40 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu (03.02) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu podczas wspólnych działań z KAS zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 35 tysięcy złotych.

Następnie funkcjonariusze skontrolowali jeden ze sklepów znajdujący się w Jarocinie, który prowadzi sprzedaż wyrobów tytoniowych. Na miejscu mundurowi ujawnili 2,5 kg tytoniu do palenia oraz papierosy bez akcyzy o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Do tego towaru przyznał się zatrzymany wcześniej 36-latek.

Postępowanie w sprawie ujawnionych nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych 40 tysięcy złotych prowadzą funkcjonariusze KAS. Mężczyźnie za popełnienie tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny.

Dodatkowo funkcjonariusze SG ustalili, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przewinienie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1500 złotych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ