iJarocin.pl reklamy
Z policji

Nie zjawił się w szpitalu, na miejscu policjanci znaleźli nieprzytomnego mężczyznę

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Spostrzegawczość i empatia lekarzy pleszewskiego szpitala, a następnie szybka reakcja policjantów z Pleszewa i Jarocina doprowadziły do uratowania życia mężczyzny. 65-latek w ostatniej chwili trafił pod opiekę lekarzy.

4 września w godzinach popołudniowych policjanci z Pleszewa zostali poinformowani przez personel medyczny tamtejszego szpitala, że jeden z pacjentów, który w tamtejszej placówce systematycznie poddawał się zabiegom medycznym, nie stawia się na nie. Lekarze zaniepokojeni takim stanem rzeczy poprosili mundurowych o pomoc w ustaleniu co się dzieje z ich pacjentem.

Jak się okazało pacjent to 65-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Żerków. Ponieważ sytuacja była poważna, by jak najszybciej dotrzeć do mężczyzny, policjanci z Pleszewa nawiązali kontakt z oficerem dyżurnym jarocińskiej komendy opisując szczegółowo zaistniałą sytuację. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie w składzie st. sierż. Łukasz Kogut i st. post. Bartosz Staniewski.

Gdy policjanci dojechali pod wskazany adres, drzwi do mieszkania były zamknięte. Mundurowi obeszli cały budynek. W pewnym momencie zauważyli przez okno leżącego na podłodze mężczyznę. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Gdy dostali się do środka, sprawdzili stan 65-latka, wezwali na miejsce pogotowie, a sami nieprzytomnemu mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy.

Kilka minut później na miejsce dotarli druhowie z miejscowego OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala w Koninie, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.

Empatia i zainteresowanie lekarzy, a następnie szybkie działania policjantów przyczyniły się do tego, że pomoc przyszła na czas. Gdyby leżał tam dłużej doszłoby do tragedii. 

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ