reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Z policji

Nie zauważył skrzyżowania i wjechał w płot

2020-10-06 13:10:00

Zdjęcie: Archiwum
W miniony weekend dzięki obywatelskim postawom w Witaszycach udało się ująć dwóch nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony piątek, 2 października ok. godz. 9.20 w Witaszycach. Mężczyzna, który zauważył że jadący przed nim drogą krajową nr 11 samochód dostawczy marki Citroen ma problem w utrzymaniu toru jazdy na jednym pasie drogi, postanowił jechać za nim. W międzyczasie za pośrednictwem nr alarmowego przekazał informację o dziwnie zachowującym się kierowcy do dyżurnego KPP w Jarocinie.

 

W Witaszycach Citroen zjechał z drogi głównej i dalszą jazdę kontynuował ulicą Stawną. Niestety kierowca tego pojazdu nie zauważył skrzyżowania i wjechał w znajdujący się na wprost drogi płot okalający posesję. Mężczyzna pomimo próby pieszej ucieczki został ujęty przez zgłaszającego i przekazany Policji.

 

Jak się okazało, przyczyną dziwnego toru jazdy i zatrzymania się na płocie był alkohol, który mężczyzna spożył zanim usiadł za kierownicą auta. Wykonane na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca ma go w sobie blisko 3 promile. 41-letni mieszkaniec gminy Kotlin za swoje bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierowcy, 58-letniego mieszkańca gminy Jarocin, doszło dzień później o godz. 15.00 również w Witaszycach. Mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę, którego zaniepokoił sposób w jaki przemieszczał się jadący przed nim pojazd marki Mercedes. W tym przypadku urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 0,76 mg/l co daje blisko 1,6 promila w organizmie. Funkcjonariusze, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu przez zgłaszającego, zatrzymali 58-latkowi uprawnienia do kierowania.

 

Zatrzymane prawo jazdy to tylko część konsekwencji, jakich mogą spodziewać się nietrzeźwi kierowcy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym grozi także kara pozbawienia wolności na okres do 2 lat. Sąd zobowiąże podejrzanych także do wpłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie od 5 do 10 tys. zł.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: KPP JarocinReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl