iJarocin.pl reklamy
Z policji

Najpierw spowodował kolizję, później pobił innego kierowcę

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który nie potrafił zapanować nad emocjami i swoje argumenty przedstawił innemu kierowcy używając pięści. Agresor ukarany został także za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

18 września kilka minut po godzinie 14.00 dyżurny jarocińskiej policji został poinformowany o kolizji drogowej na jednej z dróg w Mieszkowie. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierujący samochodem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem, uderzył w niego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Gdy policjanci próbowali zlokalizować pojazd sprawcy, do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o pobiciu kierowcy samochodu marki Ford, przez kierującego audi. Do zdarzenia doszło w Bachorzewie. Przekazane przez zgłaszającego częściowe dane pojazdu agresora wskazywały na to, że jest to ten sam pojazd, który kilkanaście minut wcześniej uczestniczył w kolizji.

Jak ustalili policjanci, ofiara agresora zwróciła uwagę na jadący za nim samochód i nerwowe zachowanie kierowcy. Gdy mężczyzna zwolnił, by wjechać na posesję, kierowca audi rozpoczął manewr wyprzedzania tuż przed przejściem dla pieszych. Następnie zatrzymał swój pojazd na lewym pasie. Pokrzywdzony zwrócił mężczyźnie uwagę, że jego zachowanie i sposób jazdy jest niezgodne z przepisami, i że stwarza zagrożenie dla innych. Wówczas napastnik kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Jak ocenili lekarze, obrażenia których doznał, naruszyły rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

Ustalenie sprawcy nie było łatwe, gdyż żaden z kierowców nie znał dokładnego nr rejestracyjnego pojazdu. Jednak mężczyzna gdy ochłonął, sam zgłosił się na komendę informując, że brał udział w kolizji w Mieszkowie. Policjant prowadzący czynności w sprawie o wykroczenie ustalił, że 28-latek z gminy Jarocin popełnił jeszcze jedno wykroczenie, kierując samochodem nie posiadał do tego uprawnień. Za popełnione wykroczenia został on ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł. i 20 pkt. karnymi. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność za wyprzedzanie w obrębie przejścia dla pieszych oraz zatrzymanie samochodu za przejściem dla pieszych.

Na tym jednak wizyta 28-latka, ku jego zdziwieniu, się nie zakończyła. Mężczyzna został przesłuchany także przez policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy przedstawili mu zarzut spowodowania uszkodzenia ciała 45-latka. Napastnik przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku