reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Straż pożarna

Najpierw płonął transformator, później doszło do pożaru drzewa

2021-10-27 08:42:36

Zdjęcie: PSP Jarocin
W dniu 25 października doszło do dwóch pożarów na terenie powiatu jarocińskiego, w których brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej.

Pierwsze zdarzenie wpłynęło krótko po godzinie 12.00. SKKP w Jarocinie otrzymało zgłoszenie o pożarze transformatora w budynku produkcyjnym w miejscowości Żerków. Z przekazanych informacji z CPR Poznań dowiedziano się, że na terenie zakładu składowane są materiały łatwopalne, które w każdej chwili mogą zostać objęte pożarem. Do działań skierowano zastępy z JRG Jarocin, OSP Żerków oraz OSP Ludwinów. Po dojeździe pierwszych zastępów Straży Pożarnej okazało się, że pożarem objęta była skrzynka rozdzielcza niskiego napięcia w wydzielonym pomieszczeniu przyległym do budynku produkcyjnego.  Działania prowadzono w silnym zadymieniu w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Podano dwa prądy proszku gaśniczego w natarciu na palącą się rozdzielnię energetyczną. Po zakończonych działaniach gaśniczych pomieszczenie wraz z budynkiem produkcyjnym przewietrzono i oddymiono. Na koniec pomieszczenia w których prowadzono działania sprawdzono miernikami wielogazowymi i kamerą termowizyjną. Oznak pożaru i zagrożeń nie stwierdzono.

 


SKKP otrzymało zgłoszenie o kolejnym pożarze o godz. 23.31. W miejscowości Tarce drzewo stojące przy budynku mieszkalnym zajęło się ogniem. Do zdarzenia w pierwszej fazie zadysponowano dwa zastępy JOP – JRG Jarocin oraz OSP Tarce. Po wstępnym rozpoznaniu i przekazaniu informacji od KDR podjęto decyzję o zadysponowaniu dodatkowych zastępów Straży Pożarnej – Drabiny mechanicznej z JRG Jarocin oraz samochodu z OSP Wilkowyja. Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palące się drzewo. Na podstawie znacznego spalenia przydrożnego drzewa podjęto decyzję o jego wycięciu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja

Źródło: PSP Jarocin

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl