iJarocin.pl reklamy
Z policji

Na zakupy z 3,7 promila alkoholu w organizmie

Miał grubo ponad 3 promile, ale nawet w takim stanie próbował kierować samochodem. Spostrzegawczość i reakcja innych osób doprowadziły do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego 33-letniego mężczyzny, który za swoje zachowanie poniesie konsekwencje i prawne i finansowe.

W sobotę, 3 czerwca, kilka minut przed godziną 15.00 dyżurny jarocińskiej komendy poinformowany został o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Żerkowie na Rynku. Gdy na miejsce dojechali policjanci, zastali tam mężczyznę, który uniemożliwił jazdę samochodem 33-latkowi z gminy Żerków i niechlubnego bohatera tego zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi, przypadkowe osoby domyślając się, że kierowca zaparkowanego w pobliżu jednego ze sklepów VW Golf może być pod wpływem alkoholu, obserwowały go. Gdy mężczyzna wsiadł do samochodu i próbował odjechać z parkingu, jeden z mężczyzn wysiadł ze swojego samochodu i natychmiast podszedł do „golfa” i uniemożliwił kierowcy dalsza jazdę wyjmując przy tym kluczyki ze stacyjki pojazdu.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 33-latka. Wykazało ono, że właściciel volkswagena przyjechał na zakupy mając w swoim organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Jego nieodpowiedzialna podroż zakończyła się utratą prawa jazdy. Czeka go jeszcze rozprawa sądowa. Zgodnie z prawem grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także utratę uprawnień do kierowania na okres od 3 do 10 lat oraz wysokie świadczenie finansowe.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku