iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Na początku czerwca poznamy półfinalistów Jarocińskich Rytmów Młodych

2022-05-31 09:02:49
Zdjęcie: Ubiegłoroczni laureaci podczas koncertu finałowego w jarocińskim amfiteatrze
22 maja minął termin naboru wykonawców do tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych. Wpłynęło blisko 170 zgłoszeń. Nazwy 30 półfinalistów przeglądu poznamy 6 czerwca.
 

Zespoły czy soliści byli zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube. Nagrania są dostępne na stronie jarocinfestiwal.pl.
 
 
Teraz, spośród blisko 170 zgłoszeń, które wpłynęły do tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych, jury pod przewodnictwem Darka Malejonka, dokona wyboru 30 półfinalistów przeglądu. - Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przesłuchiwać wszystkie zgłoszenia i spośród nich wybierzemy 30 wykonawców, którzy zakwalifikują się do półfinału –  informuje Tomasz Jankowski, jeden z jurorów JRM.  
 
 
 
W kolejnej fazie przeglądu – od 6 do 19 czerwca, na stronie  internetowej jarocinfestiwal.pl odbędzie się głosowanie publiczności. Zespół, który zyska najwięcej głosów publiczności przejdzie do finału wraz z czterema artystami wybranymi przez jury.
 
 
 
14 lipca w jarocińskim amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy JRM. W jego trakcie zaprezentuje się 5 artystów! Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwal. Zwieńczeniem finału będzie projekt przygotowany przez Darka Malejonka. Do udziału w nim zostali zaproszeni artyści, którzy niejeden raz stawali na scenie jarocińskiego festiwalu. Wstęp na koncerty w amfiteatrze będzie bezpłatny.  
 
 
 
Przypomnijmy, że zwycięzcą ubiegłorocznej edycji przeglądu został lubelski zespół Ikarus Feel !!! Nagroda specjalna, ufundowana przez Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie trafiła do śląsko-dąbrowskiego zespołu Transgresja. Najciekawszym gitarzystą przeglądu został Mateusz Kołodziejczyk z zespołu Transgresja. Nagrodą była gitara Viking Gold Top ufundowana przez Firmę Hagstrom i Music Mayer. Dodatkowa nagroda Burmistrza Jarocina – nagranie singla - przyznana została zespołowi The POKS.
 
 


Czytaj również

Polub nas na Facebooku