reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Informator budowlany

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
ZGO

Na jednym placu gruz i mielenie opon, na drugim kompost

2021-09-24 13:13:07

Zdjęcie: jarocin.pl
Trwa rozbudowa ZGO Sp. z o.o - Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. Obecnie toczą się prace związane z budową dwóch placów o łącznej powierzchni ponad 25 000 m2. Pierwszy z nich będzie służył do przerobu odpadów budowlanych, a drugi – do kompostowania odpadów biodegradowalnych.

Na placu, o powierzchni ok. 11 500 m2, przerabiany będzie gruz. Będzie też to miejsce tymczasowego magazynowania tego typu odpadów. W obrębie placu na zmianę będą pracowały  kruszarki do gruzu i urządzenia do mielenia opon, z których wydzielane będą metale, tkaniny i guma. Przy placu na gruz powstanie boks do prasowania i magazynowania odpadów styropianowych. 


Z kolei na placu, obejmującym powierzchnię 14 000 m2, przebiegał będzie drugi etap produkcji kompostu. Miejsce to zostanie podzielone na kilka stref: dojrzewania, przesiewania i magazynowania polepszacza glebowego „Terrawit”, produkowanego w ZGO-WCR właśnie z odpadów biodegradowalnych. Najpierw odpady będą tu układane w pryzmy, gdzie będą dojrzewały. Po okresie ok. 8-12 tygodni materiał zostanie przesiany. Gotowy kompost będzie czasowo składowany na części placu, przeznaczonej do magazynowania.


Oba betonowe place będą uszczelnione, podłączone do kanalizacji w celu odprowadzenia ewentualnych przecieków, oraz dostosowane do przejazdu pojazdów ciężarowych. 

 

Rozbudowa z unijnym wsparciem

Prace związane z budową placów - do przerobu odpadów poremontowych oraz kompostowania bioodpadów, to część dużo większej inwestycji, której łączny koszt opiewa na 100 mln zł. W jej ramach zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie również stacja transformatorowa. Inwestycja obejmie także wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego. W ramach przedsięwzięcia rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: jarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021